English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links

Mlýn Sedlec

Sedlec


Mlýn Sedlec
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Mlýn Sedlec

Je nově zrekonstruované rekreační zařízení s ubytováním a restaurací. Mlýn byl v původním majetku rodu Ditrichštejnů, byl tedy vystavěn přibližně kolem 17. - 18. století, od těch dob prošel mnoha stavebními úpravami, ale stále si zachoval svůj historický charakter. Snažíme se klást důraz na individuální přístup k hostům a na kvalitu služeb.

Penzion stojí na území obce Sedlec, protkaném venkovskou krajinou a vinicemi s vinnými sklípky, na rozhraní chráněné památkové oblasti UNESCO /Lednicko-valtický areál/ a Chráněné krajinné oblasti Pálava. V těsné blízkosti penzionu vede známá, 82 km dlouhá, cyklotrasa zaznačená ve všech mapách, která je součástí tzv. greenways.

Rybník Pod mlýnem

Mlýn Sedlec leží u rybníku, jehož název je rybník Pod mlýnem. V tomto rybníku je smíšená obsádka s velkým podílem trofejních ryb, jako je kapr, sumec nebo amur. Obsádka rybníka je doplňována v průběhu celé sezóny.
Za trofejní rybu je považován:

Sumec velký  -  170 cm a více
Kapr obecný   -   70 cm a více
Amur bílý   -   80 cm a více.

Areál rybníka je zpřístupněn pro provozování rybolovu ve dnech úterý až neděle od 1. 4. – 24. 10. v době od 6:00 hod do 20:00 hod.
Povolenku lze zakoupit přímo u obsluhy v areálu rybníka.
Cena povolenky činí 700,- Kč s ponecháním ryby nebo 400,- Kč bez ryby

Pro naše hosty:

Nemáte rybářský prut a chtěli byste zkusit štěstí? Nezoufejte.
Mlýn Sedlec Vám může zapůjčit prut včetně háčku a závaží za 100,- Kč na den.
Za 3 hodiny lovu je pro naše hosty cena 200,- Kč.
Rybolov je povolen maximálně na dva rybářské pruty po jednom návazci bez ponechání ryby.

Umístění:

Sedlec

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1305. Území na hranicích Moravy a Rakous přinášelo obci vedle výhod také nájezdy a plenění. Z toho důvodu byl asi Sedlec založen jako strážní bod před nebezpečím od východu.

Dominantou obce je největší moravský rybník Nesyt, je mokřadem evropského významu s výskytem chráněných rostlin a živočichů. O osídlení lokality již od pravěku svědčí nálezy nástrojů pravěkých lovců mamutů, zkamenělé kostry člověka a veliké množství kostí ze starší i mladší doby kamenné.

Od roku 1332 náleží Sedlec k mikulovskému panství.
Největší slávy zažívá obec za doby fungování proslulých sirných lázní, kde se scházela společenská smetánka z širokého okolí. Fungování lázní bohužel po 2. Sv. válce skončilo.

Obec Sedlec leží mezi Mikulovem, Valticemi a Lednicí.

Ubytování:

Pokoje jsou vybaceny v selském stylu, na každém pokoji se nachází LCD tv a vlastní sociální zařízení.

Stravování:

V areálu Mlýnu se nachází restaurace, kde můžete ochutnat tradiční moravské pochoutky s dobrým jižním vínem.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz