English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links > Home > Česká republika > Karlovarský > Františkovy Lázně > Penzion u Námořníka

Penzion u Námořníka

Františkovy Lázně


Penzion u Námořníka
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Náš rodinný penzion „U námořníka" leží v klidné části na okraji Františkových Lázní.

Protože jsme milovníci moře a jachtingu, je celý penzion situován do námořního stylu. Budete si u nás připadat jako v přímořské oblasti.

Je vhodný zejména pro pohodovou rodinnou dovolenou s dětmi a je celý nekuřácký.

Kolem domu je velká oplocená zahrada cca 4.000m2, která je Vám i Vašim dětem plně k dispozici.
Najdete na ní "pirátský ostrov" s dřevěnou maketou lodi, velký maják, houpačky, pískoviště s hračkami, trampolínu, skluzavku a spoustu prolézaček pro malé i větší děti. Máme zde malou oboru se zvířátky jako je poník Matýsek, poník Bertík, ovečky, králíci a husy.

Po domluvě rádi povozíme Vaše děti na poníkovi.

Nově jsme pro Vás v zadní části zahrady vybudovali přírodní koupací jezírko s vodopádem, které je přístupné za denní poplatek (viz ceník).


K dispozici je také prostorný altán(pro opravdové gurmány) s kapacitou cca 30lidí, kde si můžete vy sami něco dobrého ugrilovat, upéct, vyudit nebo jen tak posedět, a také si natočit výtečné 12-ti stupňové pivo, nebo to pro Vás zajistíme my.

V přízemí penzionu máme prostornou společenskou místnost s krbem a dětským hracím koutem, která slouží zároveň jako jídelna.


Potřebujete si odpočinout a načerpat nové síly? Tak neváhejte a přijeďte k nám, rádi se o Vás postaráme...

Doufáme,že se vám bude u nás líbit a budete se k nám rádi vracet.

Jarda a Zuzka

Umístění:

Světově proslulé Františkovy Lázně jsou součást tzv. Lázeňského trojúhelníku v Západních Čechách. Byly založeny už v roce 1793 jako Ves císaře Františka a v roce 1865 povýšil císař František Josef I. Františkovy Lázně na město. Město bylo budováno plánovitě, výsledkem je jedinečný architektonický a urbanistický celek, který doplňují parky a lesoparky o rozloze 250 ha. Vychutnáte si zde nádhernou lázeňskou atmosféru kterou přes sezonu Františkovy Lázně a jeho okolí nabízí mnoho sportovních využití: Aquaforum, krásná cyklostezka podél řeky Ohře vedoucí  až do Karlových Varů. Z centra města vyjíždí mikrovláček na projížďku kolem rybníků Amerika. V okolí se nachází několik  zajímavých historických památek, přírodní rezervace, golfové hřiště, lyžařský areál, rybníky ke sportovnímu rybolovu a další.

Typy na Výlet:

Hrad VildštejnJeden z nejstarších hradů v Čechách, hrad Vildštejn ve Skalné. Najdete ho šest kilometrů od města Františkovy Lázně. Muzeum hradu se skutečnými ostatky  bílé paní. Muzeum hasičské techniky  s technikou po baronu Trautenberkovi. Nocležnu pro pocestné vězení i šibenici. Královský sál, který slouží k pořádání  slavnostních hostin, konferencí  i seminářů. Pořádání svatebních obřadů  královských hostin s nezapomenutelnou  kulinářskou i historickou atmosférou. Středověkou hodovnu v historickém  stylu - hosté zde mohou hodovat, neboť hrad má svou bohatou kuchyni s rytířským menu. Proto si zde každý může připadat jako král. Pro dětské návštěvníky je připravena malá podívaná na zvířátka, domácí i divoká.

Aquaforum Františkovy Lázně: vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními atrakcemi Whirlpooly Tobogán Vodní skluzavky Vodní jeskyně Vodní stěnová masáž Vzduchové masážní lavice Vzduchová perlička Vřídla Vzduchová trubková lehátka Sauna Venkovní beach volejbal Dětské venkovní hřiště Snack-bar Aquashop

Motýlí dům: Asi 2 km od našeho penzionu směrem k přírodní rezervaci SOOS si můžete přímo „na dosah“ vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. V jediném prostoru si návštěvníci mohou prohlédnout motýly, kteří se běžně v přírodě nikdy nesetkají, zastoupena je Afrika, Jižní Amerika, jižní i východní Asie, Austrálie.

Přírodní rezervace SOOS: Nedaleko Františkových Lázní leží národní přírodní rezervace Soos. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. Mofetách - bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu.

Golf Resort Franzensbad: Jednom z nejkrásnějších hřišť České republiky. Hned za německou hranicí Vás v Hazlově u Františkových Lázní čeká sportovně náročné 18-ti jamkové golfové hřiště. Bylo otevřeno v roce 2002 v půvabné krajině chráněné přírodní oblasti povodí Ohře. 18 drah mezinárodního standardu bylo v přírodním stavu harmonicky začleněno do krajiny.

Golfové hřiště Lázně Kynžvart: V kraji zaslíbeném harmonii, klidu a odpočinku bylo na jaře 2010 znormováno hřiště, které bude jistě patřit mezi nejkrásnější. Falešná skromnost zde není namístě, protože golfové hřiště Kynžvart má k výsadnímu postavení mezi českým a moravskými hřišti objektivní předpoklady. Posuďte sami.

Zámek Kynžvart: Zámek Kynžvart s rozsáhlým parkem leží asi kilometr na jihozápad od města Lázně Kynžvart. Na začátku, od konce 16. století, zde stávala renesanční tvrz, jejíž zdivo bylo po necelých sto letech použito pro stavbu barokního zámečku. Ten sloužil až do doby, kdy jej Klement Wenzel Nepomuk Lothar von Metternich (jehož rodu patřilo toto území od roku 1623 do roku 1945) nechal rozšířit a přestavět ve stylu vídeňského klasicismu a kolem něj nechal zbudovat lesopark. Mimochodem si na to půjčil 900 tisíc zlatých od bankovního domu Rothschild. Právě kníže Metternich, kterého má většina lidí spjata s pojmem „metternichovský absolutismus” nebo s tím, že možná mohl být biologickým otcem Boženy Němcové, shromáždil na Kynžvartu mnoho uměleckých předmětů, sbírky mincí a zbraní a zejména pak knihy, mnohdy ručně psané unikáty a prvotisky. Vidět tu můžete i Metternichovu pracovnu s rozkládacím stolem, který sloužil při jednání na Vídeňském kongresu, zámeckou zbrojnici s 220 zbraněmi nebo kabinet kuriozit. Od května do září je zámek otevřen pro veřejnost od úterý do neděle od 9 do 16 hodin (polední přestávka od 12 do 12.30), v dubnu a říjnu pak pouze o víkendech a o státních svátcích. V ostatních měsících kromě ledna se lze na prohlídce předem domluvit.

Ski areál Aš: Pod rozhlednou na vrchu Háj byl vybudován lyžařský areál se třemi upravovanými sjezdovkami lehké a střední obtížnosti. V lyžařském areálu je možné se občerstvit v otevřeném kiosku s nově upraveným okolím. Terény jsou vhodné jak pro začínající a mírně pokročilé lyžaře, tak pro rodiče s dětmi. V areálu je značeno několik okružních tras pro běžkaře v délkách 3 km, 5 km a 7 km. V létě je pak možné jet po jejich značkách na kolech nebo využít značených cykloturistických cest v okolí Aše.

Rozhledna Salingburg - Františkovy Lázně: Rozhlednu Salingburg najdete na okraji Františkových Lázní u hotelu Pyramida. Rozhledu po kraji sice brání vzrostlé stromy, ale rozhlednička vypadá romanticky. Rozhledna je volně přístupná.

Bismarckova rozhledna - Háj u Aše: Bismarckova rozhledna - Háj u Aše je mohutná 30 m vysoká věž. Byla postavena v roce 1904 podle projektu architekta Wilhelma Kreise. Od 26. března do 30. listopadu - 11:00 - 18:00 hod. Od 1. prosince do 25. března je Bismarckova rozhledna uzavřena Bezplatná prohlídka rozhledny, klíč v blízké restauraci po složení malé zálohy. Klíč od rozhledny je vydán jen osobám starším 18 let.

Rozhledna U strejců - Luby: Na okraji příhraniční obce Luby na Chebsku bylo v roce 2005 vybudováno golfové hřiště, jehož dominantou je dřevěná vyhlídková věž vysoká 22 metrů.Dostanete se k ní buď automobilem po silnici č. 212, která končí přímo u rozhledny, nebo na kole po cyklostezce č. 2132 nebo pěšky po Naučné stezce Lubsko (dlouhá 9 km). Rozhledna je volně přístupná.

Ráj koupání v Aquadonu: Příjemné vodní hrátky pro velké a malé v jedinečném prostředí. 25 metrový bazén, 6 x druhů saun, whirpool, masážní sprcha šíje, trysky v podlaze a venkovní bazén Vám nabízejí při teplotě vody 32°C zaručenou relaxaci. Užijte si výhled na zalesněné louky lázeňského parku. Jednoduše totální uvolnění!

Ubytování:

Vybavenost pokojů:

Dvoulůžkový pokoj č.3

Vlastní sociální zařízení, sprchový kout a fén

Wi-Fi,TV

možnost 1-2 přistýlky

Rodinný pokoj 2 lůžka + 2 přistýlky č.4,č.6

Vlastní sociální zařízení, sprchový kout, vana, bidet, fén Wi-Fi, TV

Lednice s mrazáčkem, varná konvice

Apartmán č.1 6 lůžek + 2 přistýlky

Vlastní sociální zařízení, sprchový kout a fén

Venkovní terasa

Wi-Fi,TV

Plně vybavená kuchyň: varná deska, mikrovlnná trouba, varná konvice, lednice s mrazákem

Pračka

Apartmán č.2 6 lůžek

Vlastní sociální zařízení, sprchový kout a fén

Wi-Fi,TV

Plně vybavená kuchyň: varná deska, mikrovlnná trouba, varná konvice, lednice s mrazákem

Apartmán č.5 4 lůžka + 2 přistýlky

Vlastní sociální zařízení, sprchový kout a fén

Wi-Fi, Tv

Lednice s mrazáčkem, varná konvice, mikrovlná trouba

 

K dispozici máme 5 jídelních židliček, dětské nádobí, přebalovací pult s plenkami a ubrousky zdarma, rádi Vám zapůjčíme za menší poplatek i chůvičku.

Po domluvě ubytujeme i vaše domácí mazlíčky - pejsky!!!

Stravování:

Snídaně: Snídaně je podávaná formou švédského stolu od 8:00 do 9:30 hodin. K snídani Vám nabízíme formou bufetu: cereálie, mléko, jogurt, marmelády, med, nutela, směs sušeného ovoce a oříšků, granko, tvrdé sýry, měkké sýry, uzeniny, párky, vejce, paštiky, lučina, máslo, margarín, ovoce, pečivo bílé i celozrnné, chléb, koláče, koblihy, překapávaná káva, čaj dle vašeho výběru, juice…..dle dohody s ubytovanými. Děti 3-6 let 50% sleva na  snídani 

© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz