English Deutsch
Příjezd :
Odjezd :
Skip Navigation Links > Home > Česká republika > Královéhradecký > Janské Lázně > Hotel Arnika

Hotel Arnika

Janské Lázně


Hotel Arnika
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Hotel Arnika se nachází v klidné části poblíž centra horského lázeňského města Janských Lázní (670 m n.m.) s teplými a mírně radioaktivními prameny jejichž léčivé účinky byly odedávna známy a využívány místním obyvatelstvem. Hotel Arnika je cca 400 m od kabinové lanové dráhy na Černou horu (1.299 m n.m.) a lyžařského areálu, který se pyšní nejdelší sjezdovkou v českých horách. Celková ubytovací kapacita je 42 lůžek. Ubytování od 2 lůžkových až po 7 místné apartmá (dva 2 lůžkové pokoje jsou bezbariérové), všechny moderně zařízené pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (sprcha + WC). Stravování dle požadavků: se snídaní, polopenze a plná penze. V objektu se nachází stylová restaurace s tradiční českou i minutkovou kuchyní včetně různých specialit.

Umístění:

V zimních měsících ideální místo pro lyžaře. Je zde k dispozici mnoho různých obtížností sjezdovek, lyžařské školy, půjčovny lyžařského vybavení, skiservisy, systém umělého zasněžování, možnost osvětlených sjezdovek. Mapa Ski areálu Černá hora. V okolí jsou nádherné upravované běžecké tratě - Krkonošská magistrála. Janské Lázně jsou ideální místo pro pěší turistiku, cykloturistiku, kde můžete využít pravidelnou linku cyklobusu na území Krkonoš. U dolní stanice kabinové lanové dráhy si můžete půjčit horské kolo, sjezdovou koloběžku. Navštívit Černohorské rašeliniště, Rozhlednu na Černé hoře nebo navštívit Výtvarnou dílnu Bosorka – kde si můžete vyrobit trička, šperky, mozaiková zrcadla, namalovat hrnky, uplácat něco z hlíny, točit na hrnčířském kruhu, odlévat svíčky, smaltovat. V blízkosti hotelu Arnika je minigolf. Hotel Arnika se nachází v klidné části poblíž centra horského lázeňského města Janských Lázní (670 m n.m.) s teplými a mírně radioaktivními prameny jejichž léčivé účinky byly odedávna známy a využívány místním obyvatelstvem. Léčebné prameny zde byly objeveny již ve 14. století. Zakladatelem lázní byl v 17. století majitel panství Jan Adolf hrabě Schwarzenberg. K významnému rozvoji lázní došlo v 19. století a na počátku 20. století. V lázeňském prostoru je asi 30 léčebných pramenů a množství lázeňských objektů. Architektonicky zajímavé objekty jsou secesní lázeňská kolonáda z konce 19. století a pseudogotický kostel Sv. Jana Křtitele z roku 1885. Celoročně návštěva bazénového komplexu (sauna, whirlpool, termální bazén, fitness, solarium), který je 100 m od hotelu. Návštěva kina Tipy na výlet * Sedačková lanovka na nejvyšší vrchol Krkonoš - Sněžku. Sněžka je i nejvyšší horou České republiky. * golfové hřiště v Mladých Bukách (www.mladebuky.com) * ZOO se SAFARI ve Dvoře Králové nad Labem (www.zoodk.cz) * Letiště Vrchlabí - vyhlídkové lety nad Krkonošemi (www.lkvr.cz) * Hospital Kuks - Barokní komplex, lapidárium soch M. B. Brauna, barokní lékárna, kostel Nejsvětější Trojice, kaple, hrobka, zahrada. * Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy. * Pevnost Stachelberg - mohutná dělostřelecká pevnost Stachelberg se jmenuje podle kopce, kde byla postavená jako největší a nejmodernější pevnost v Československu v letech 1936 až 1938. * V teplých letních dnech můžete navštívit koupaliště Retro park Mladé Buky nebo Letní koupaliště Trutnov.

Stravování:

Součástí hotelu Arnika je restaurace s barem, ve které se budete cítit příjemně, pohodlně a vychutnáte si tak vše skvělé co Vám připravíme. Jídelní lístek nabízí speciality krkonošské, tradiční české i mezinárodní kuchyně. Ochutnejte pravé české borůvkové knedlíky, šťavnatý steak nebo si nechte připravit svůj steak na lávovém kameni přímo u stolu. V letních měsících je připraveno rozmanité polední menu. Dále jsou připraveny šťavnaté steaky i jiné masové speciality, svěží a čerstvé saláty, vynikající těstoviny a další jídla, dezerty, kávy, alko či nealko nápoje. Nezapomněli jsme ani na děti, pro které je připraven dětský jídelní lístek. Pokud chcete oslavit něco výjimečného, připravíme pro Vás oslavu či raut. V letních měsících je k dispozici otevřená, klidná a příjemná zahrádka s překrásným výhledem.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz