English Deutsch
Příjezd :
Odjezd :
Skip Navigation Links > Home > Česká republika > Královéhradecký > Jičín > GRAND HOTEL PRAHA

GRAND HOTEL PRAHA

Jičín


GRAND HOTEL PRAHA
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Ubytování v hotelu na Husově třídě vedle Masarykova divadla je věcí prestiže pro všechny, kteří si chtějí z Jičína odvést nezapomenutelné zážitky. Grand hotel Praha Vám nabídne maximální komfort a luxus v dobově zařízených pokojích od dob Valdštejna až po první republiku. Vyzkoušejte kouzlo pohádkového města Jičína a užijte si příjemný pobyt v Grand Hotelu Praha.

Umístění:

Vlakové nádraží v Jičíně je vzdálené 400 metrů a 450 metrů od hotelu najdete regionální muzeum a uměleckou galerii. Plavecký bazén se nachází 1 km od hotelu a golfové hřiště v Jičíně je 3 km daleko. Prachovské skály s horolezeckými terény a turistickými stezkami jsou vzdálené 5 km a 10 km vás dělí od lyžařského areálu Tábor.

Ubytování:

FREE WIFI, MINIBAR, TREZOR, FEN, TELEFON, SATELIT rustikální masivní nábytek (mořená olše) kožená sedací souprava možnost přistýlky LCD televizor secesní koupelna s větší sprchou a bílou keramikou s mosaznými prvky denně úklid pokoje včetně stlaní postele

Stravování:

Grand Restaurant Praha je typem prestižní výběrové restaurace vysoké kvality zařízené ve stylu francouzské secese a je vysoce hodnocena mezi odbornou veřejností pro svou kvalitu kuchyně a neopakovatelnou atmosféru umocněnou jazzovou nebo živou klavírní hudbou. Nachází se v přízemí Grand Hotelu Praha a její interiér je pro každého návštěvníka skutečným zážitkem.

Kuchařský tým v čele s šéfkuchařem Karlem Janečkem nabízí mezinárodní a české speciality té nejlepší kvality a chuti, vegetariánské a dětské pokrmy a rovněž polední menu.

Rekonstrukce Grand Restaurantu Praha byla provedena s maximálním zachováním historických prvků. Interiér restaurace je rozdělen na dvě části (kuřáckou a nekuřáckou) secesní vitrážovou stěnou, která je otevíratelná např. při narozeninových oslavách, svatebních hostinách nebo firemních akcích až pro 50 lidí. Elegantní interiér je zdoben dobovými fotografiemi Grand Hotelu Praha a je navržen na počest Prahy – matky měst. Jednou z dominant je socha klečící kněžny Libuše umístěné ve výklenku. Grand Restaurant Praha je vybavena přepychovým rustikálním nábytkem, stoletými lustry a brokátovými závěsy, které dodávají restauraci půvab a zároveň útulnost a soukromí. Restaurace je původním litinovým schodištěm propojena s Divadelní vinárnou.

Připojení Wi-Fi ZDARMA Kapacita kuřácké části 20 míst Nekuřácká část 30 míst Pivnice U Císaře pána

Typická staročeská pivnice je navržena ve stylu hospůdek z dob Rakouska-Uherska. Pivnice U Císaře Pána se nachází v suterénu Grand Hotelu Praha a je přístupná z atria hotelu přes vlastní vchod.

V pivnici se nachází Císařský výčep a dva nekuřácké salonky. Lovecký salonek je zdobený dobovými loveckými trofejemi a salonek U architekta Holečka je zaplněn původními rukopisy o historii stavby Grand Hotelu Praha v Jičíně. Pivnice U Císaře Pána je zařízena původním, sto let starým nábytkem, dobovými stropními lampami a na zdech nechybí obrazy Františka Josefa I. a jeho generálů. Pivnice se může pyšnit dokonale řemeslně zpracovanýminteriérem ve stylu staropražské secese a prémiovým ležákem Pilsner Urquell, který poctivě točíme na hladinku a podáváme v puclákách s porcelánovými podtácky. Plzeňský Prazdroj je přední evropskou pivovarnickou společností a symbolem historie českého piva. V Plzni se vaří již od roku 1842.

Naše gastronomie vychází ze základů české kuchyně, podávány jsou drobné pokrmy a pochutiny k pivu. Hostům nabízíme uzeniny osvědčené značky Lomničan se sídlem v Lomnici nad Popelkou. Uzeniny Lomničan každoročně vítězí v soutěži o Regionální potravinu a také získaly několik ocenění a certifikátů, např. Lomnická tlačenka světlá, kterou v pivnici nabízíme, byla Ministrem zemědělství zvolena jako Nejlepší regionální potravina Libereckého kraje roku 2010.

Kapacita celé pivnice: 90 míst Kuřácký sál: 50 míst Nekuřácký Lovecký salonek: 28 míst Nekuřácký salonek U architekta Holečka: 12 míst

Secesní reprezentativní kavárna Grand Café Praha je právem řazena mezi nejkrásnější jičínské kavárny. Nachází se v přízemí Grand Hotelu Praha a její interiér je pro každého návštěvníka skutečným zážitkem. Kavárna nabízí své služby od snídaně (8:00) až po sklenku na dobrou noc.

Jídelní lístek je zaměřen především na sladké pohoštění (dorty vlastní výroby, domácí jablečný závin, zmrzlinové poháry). V nápojovém lístku naleznete velký výběr alkoholických a nealkoholických nápojů a široký sortiment teplých nápojů a kávy Diemme. Italská káva Caffè Diemme je po více než osmdesáti letech zkušeností synonymem úžasné chuti s garantovanou kvalitou jak v Itálii, tak i v zahraničí. Caffè Diemme je káva znalců, v Itálii ji najdete jen v těch nejlepších kavárnách a restauracích v Benátkách, Římě, Florencii a Miláně.

Celá kavárna je kuřácká s výjimkou nekuřáckého salonku, který je vhodný pro menší obchodní schůzky. V letních měsících je před hotelem umístěna secesní zahrádka navržená uměleckým kovářem. Grand Café Praha slouží také jako lobby bar pro hotelové hosty. Pořádají se zde páteční a sobotní romantické večery u klavíru, kdy pro Vás hraje živě profesionální klavírista vždy od 20 do 23 hodin. Naše klavírní křídlo značky A.Proksch je ukázkou mistrovského řezbářského řemesla před 120 lety.

Připojení Wi-Fi ZDARMA Kapacita sálu Grand Café Praha: 20 míst Nekuřácký salonek Grand Café Praha: 10 míst Letní zahrádka: 30 míst
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz