English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links

Penzion Javorský mlýn

Lázně Bělohrad


Penzion Javorský mlýn
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

V podhůří Krkonoš mezi smíšenými lesy na louce, u řeky Javorky stojí Javorský mlýn, kde najdete pohodu a uklidnění v dnešní uspěchané době. Mnoho sportovního vyžití (fotbal, nohejbal, plážový volejbal), dětské venkovní “člověče nezlob se“ a spoustu další zábavy pro nejmenší. Vaše ratolesti určitě potěší přítomnost divokých kachen,ovcí,slepic,kocourů,domácího psa-babičku Kony a s větším štěstím i obyvatel lesa. Pohodlné povahy ocení opravdu klidné prostředí nabízející krátké procházky v zalesněné části areálu nebo posezení na čerstvém vzduchu u mlýnského kola či vodopádu.K dispozici je i soukromý bazén pouze pro ubytované. Z Javorského mlýna se také napojíte na cyklostezky a turistické cesty v okolí Lázní Bělohradu, Nové Paky, Pecky aj. Javorský mlýn ve své restauraci podává typická česká jídla. 

Nejbližší zastávka autobusu Uhlíře je pouhých 200 metrů od hotelu. Kolem budovy vedou cyklotrasy a v zimě najdete sjezdovky vhodné pro děti do 10 km odtud. Lyžařský areál Herlíkovice je vzdálen 20 km a do lyžařského střediska Mísečky je to 25 km.

 

Umístění:

Aktivní turistika:

Okolí penzionu Javorský mlýn nabízí širokou škálu aktivní turistiky, to díky rozsáhlé síti značených tras jak pro pěší turistiku tak i pro cykloturistiku. Cyklotrasy vedou po méně frekventovaných silničkách a dobře sjízdných polních či lesních cestách, kde uvidíte nádherné krajinné scenérie snoubené s historickými zajímavostmi a památkami.

Naleznete zde i vhodná místa pro horolezectví nebo paragliding. V okolí je velké množství koupališť i rybníků, kde je možné provozovat například projížky na lodích nebo potápění. V krásné okolní přírodě můžete houbařit nebo rybařit. V zimní sezóně jsou k dispozici zimní stadiony, sjezdovky s lyžařskými vleky i běžecké tratě.

Tipy na výlet v okolí penzionu:

Lázně Bělohrad poskytují ozdravné procedury, které Vám pomůžeme zprostředkovat. Ze mlýna jsou časově a vzdálenostně dostupné místa jako Jičín - město pohádky, Prachovské skály – Český ráj, ZOO Dvůr Králové, přehrada Les království. Krkonošská lyžařská střediska (Herlíkovice cca 40 minut). Pro méně náročné lyžaře okolí nabízí několik upravovaných sjezdovek.

Historické památky v Českém ráji  Hrubý Rohozec, Hrubá Skála, Humprecht, Jičín, Jičíněves, Kamenice, Mnichovo Hradiště a Sychrov.Zámky: Hrady a zříceniny: Brada, Bradlec, Drábské světničky, Frýdštejn, Chlum, Kavčiny, Kost, Kozlov, Kumburk, Pařez, Rotštejn, Staré Hrady, Trosky, Valdštejn, Valečov, Veliš, Vranov, Zásadka, Zbirohy.

Ubytování:

Všechny pokoje a apartmány mají vlastní koupelnu. V celém hotelu funguje bezplatné Wi-Fi. Apatmány jsou prostorné, vybavené kuchyňkou s kompletním vybavením, lednicí, satelitem s LCD televizí. K Vašemu pohodlí je pohodlná ložnice a zařízený obývací kout s velkou sedací soupravou.

Stravování:

Javorský mlýn ve své restauraci podává typická česká jídla. Objednat si můžete pstruha z vlastního chovu, ale i jiné pokrmy klasické české kuchyně včetně domácích koláčů a pečiva. Od listopadu do května každého roku pro Vás připravujeme degustace formou jídla,vína a živé miziky za dostupné ceny.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz