English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links > Home > Česká republika > Královéhradecký > Rtyně v Podkrkonoší > Apartmány Rtyňka

Apartmány Rtyňka

Rtyně v Podkrkonoší


Apartmány Rtyňka
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Apartmány Rtyňka se nacházejí na okraji městečka Rtyně v Podkrkonoší necelé 2km od centra směr Hronov a pouhých 200m od lesa. Nejbližší obchod se smíšeným zbožím je vzdálen 600m, restaurace v centru. Využít můžete pravidelných vlakových (Rtyně v Podkrkonoší zastávka; 100m) a autobusových spojů (500m). U objektu lze parkovat.

Díky své strategické poloze uspokojí jak náročné, tak méně zdatné návštěvníky či rodiny s dětmi. Na své si zde přijdou nejen pěší turisté, cyklisté a lyžaři, ale také obdivovatelé kulturních a přírodních krás. Navštivte a poznejte rodný kraj Boženy Němcové, Aloise Jiráska a bratří Čapků. Odkazy najdete na našich webových stránkách, věříme, že si jistě vyberete.

Celková kapacita objektu: 12 osob

Umístění:

Jestřebí hory jsou díky své poloze a členitosti ideálním místem pro milovníky turistiky, cykloturistiky nebo běžek. Celý region je protkán sítí značených turistických tras a cyklostezek, v zimě se zde strojově upravují běžecké trasy, které dále pokračují i v sousedním Polsku. Na nejvyšším vrcholku Žaltman (739 m n.m.) stojí stejnojmenná rozhledna, která nabízí výhled do širokého okolí. Turisty velmi oblíbená je tzv. „Panská cesta,“cesta táhnoucí se po hustě zalesněném hřebenu hor od Trutnova až po Hronov. Navštívit můžete také sluj proslulého loupežníka Lotranda. K odpočinku a občerstvení slouží Jestřebí bouda (Řehačka). Celým hřebenem se táhne linie opevnění s velkým počtem militárních útvarů, která byla zbudována před druhou světovou válkou.

RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ

Malé městečko ležící v malebné Rtyňsko-Svatoňocké kotlině v podhůří Jestřebích hor bylo v roce 1775 centrem selského povstání. Tyto selské bouře připomíná socha rychtáře Antonína Nývlta, která je zapsána na seznamu kulturních památek. Dominantu města tvoří dřevěná zvonice z roku 1544. Navštívit zde můžete také museum. Za zhlédnutí stojí socha krále Davida od známého sochaře Matyáše Bernarda Brauna. Rozvoj města ovlivnila v minulosti těžba černého uhlí. Této tematice se věnují naučné stezky, které vycházejí ze Rtyně a Malých Svatoňovic. Panorama Krkonoš si můžete prohlédnout z dřevěné vyhlídkové věže, která je spolu s dětským hřištěm součástí odpočinkové zóny čerpací stanice.

BABIČČINO ÚDOLÍ

Babiččino údolí a zámek Ratibořice je známý především z knihy Babička od B. Němcové a patří k nejnavštěvovanějším výletním místům v našem regionu. Projděte se údolím řeky Úpy, navštivte zámek a prohlédněte si Staré bělidlo, Viktorčin splav, Ludrův mlýn nebo pomník babičky s dětmi. V Babiččině údolí se celoročně pořádá řada kulturních akcí. Dvakrát ročně zde „ožívají“ postavy z knihy Babička.

ZOO DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

ZOO ve Dvoře Králové patří mezi největší zoologické zahrady v ČR a je největším chovatelem afrických zvířat v celé Evropě. Jako jediná zoologická zahrada v ČR nabízí svým návštěvníkům možnost navštívit v letních měsících Africké safari. Veřejnost se tak může projet speciálně upravenými patrovými autobusy, nově i ve vlastním autě, mezi volně vypuštěnými zvířaty. Zažijete výlet do africké divočiny, kde kolem vás budou volně pobíhat stáda zeber a antilop.

 

Ubytování:

Zcela nově vybudované ubytování nabízí 2 studia a 2 apartmány. Celková kapacita je 12 lůžek. Objekt není bezbariérový. Ve vnitřních prostorách platí zákaz kouření.

- Studio 1: 4lůžkový pokoj s vlastní koupelnou a WC; kuchyňská linka vybavená základním nádobím, chladničkou s mrazicím boxem, rychlovarnou konvicí a vařičem.

- Studio 2: 2lůžkový pokoj s vlastní koupelnou a WC; kuchyňská linka vybavená základním nádobím, chladničkou s mrazicím boxem, rychlovarnou konvicí a vařičem.

- Apartmán 1: 4lůžková ložnice; pokoj s jídelním stolem, pohovkou (možnost přistýlky), kuchyňskou linkou se základním nádobím, chladničkou s mrazicím boxem, rychlovarnou konvicí a vařičem; vlastní koupelna a WC.

- Apartmán 2: 2lůžková ložnice; pokoj s jídelním stolem, pohovkou (možnost přistýlky), kuchyňskou linkou se základním nádobím, chladničkou s mrazicím boxem, rychlovarnou konvicí a vařičem; vlastní koupelna a WC. • K dispozici je parkoviště a možnost zapůjčení dětské postýlky.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz