English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links > Home > Česká republika > Liberecký > Hrádek nad Nisou > Pension Barandov

Pension Barandov

Hrádek nad Nisou


Pension Barandov
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Tříhvězdičkový Pension Barandov se nachází v Hrádku nad Nisou, v Euroregionu Nisa, Liberecký kraj. Je umístěn ve středa města naproti supermarketu Albert. Nabízí ubytování v sedmi komfortních pokojích s kapacitou 24 lůžek. Téměř ze všech pokojů je krásný výhled na město. 

Gastronomické služby ve Staročeské restauraci spolu s pizzerií, rodinné cukrárně a sklepní pivnici vycházejí z tradičních hodnot odpovídajících umístění, charakteru pensionu a nejnovějším gastronomickým trendům. V letním období mají hosté a náštěvníci pensionu možnost posedět si na venkovní terase.

Součástí pensionu je konferenční salónek, ve kterém je možné pořádat semináře, školení, různé společenské i kulturní akce. Do pensionu je možné vzít i své domácí zvířecí mazlíčky.

Relaxační centrum je vhodným prostorem nejen pro relaxaci po fyzickém i psychickém vypětí všedního dne, ale také neformálním a netradičním místem pro různá osobní i pracovní setkání.

Pro hosty pensionu je zdarma k dispozici uzamykatelné parkoviště, které je součástí pensionu. Celý objekt má vlastní kamerový systém. Vaše auto u nás bude v bezpečí.


Umístění:

Vrcholky hor obepínají velkou část České republiky. Na severu si cestu mezi nimi našla řeka Nisa. V místech, kde se její údolí do široka rozevírá, leží město Hrádek nad Nisou. Řeka zde vytváří hranici zprvu mezi Českou republikou a Německem a o něco dále mezi Německem a Polskem. Hrádek nad Nisou se stal, byť v minulosti poměrně nedávné, městem na hranicích tří států, městem v srdci Trojzemí.í je krajem, kde můžete poznat rozdílné tradice a zvyky tří národů, ale také objevit mnoho skutečností společných. Do sousedního Polska i Německa je to opravdu jen skok, ať už vlakem, autem, pěšky či na kole. Snadno přístupný a pro turisty zajímavý je Bod Trojzemí, místo, kde se na soutoku Nisy a Oldřichovského potoka setkávají hranice České republiky, Polska a Německa. 1. Grabštejn – Hrad a zámek Původní hrad pánů z Donína stojící na vysokém ostrohu je zmiňován již ve 13. století. Zásadní přestavbou téměř do dnešní renesanční podoby prošel za Jiřího Mehla ze Střelic v 16. století. Tehdy také vznikla dnešní podoba kaple sv. Barbory s cenným zařízením i s celoplošnou výzdobou. Po třicetileté válce byly strženy hradby a Trautsmanndorfové prodali zámek Galassům, později Clam-Gallasům, kteří jej vlastnili až do roku 1945. V druhé polovině 20. století původní hrad využívala Armáda ČR. V té době byl značně zdevastován. Od devadesátých let se ale postupně podařilo objekty horního hradu a zámku zachránit před zkázou a opravit. Hrad je zpřístupněn veřejnosti od sklepů po věž. Na hradě se koná v průběhu roku řada zajímavých akcí. Díky operním benefičním koncertům Luďka Veleho (srpen) se podařilo získat řadu prostředků, které jsou používány ve prospěch hradu. První zářijový víkend patří festivalu etnické hudby Worldfest, koncerty, divadelní představení, ukázky řemesel, vystoupení souborů šermířů jsou naopak součástí Grabštejnského léta. Novější „dolní“ zámek s parkem není přístupný veřejnosti (až na výjimečné dny), sídlí v něm Veterinární základna Armády ČR. Krajina v české části Trojzemí osloví návštěvníky zvídavé, sportovně založené i hledající odpočinek třeba u vody nebo v lese. Hrádecko leží na úpatí Lužických a Žitavských hor. Hory i jejich okolí jsou protkány hustou sítí stezek pro pěší i cest vhodných pro cyklisty. Ty vás zavedou k tajemným skalním věžím uprostřed lesů, na místa dalekých rozhledů, k hradům a zříceninám a dalším místům spjatým s historií či k vodním nádržím, skýtajícím v létě osvěžení při koupání. Především na jaře nebo po deštích můžete prožít dobrodružství při sjíždění Nisy. Pokud přeje počasí, stávají se lesy v okolí Hrádku rájem pro houbaře. Kristýna Dnešní rekreační areál byl pojmenován podle jedné z mnoha štol, ve kterých se na Hrádecku těžil lignit. V roce 1952 se těžba změnila na povrchovou. Když byla v roce 1972 zastavena, vzniklo zatopením lomu dnešní jezero a u něj později rekreační areál.

Ubytování:

Kapacitu ubytování tvoří 7 komforních pokojů s celkovou kapacitou 24 lůžek. Jedná se o jeden dvoulůžkový pokoj, dva třílůžkové pokoje a čtyři čtyřlůžkové pokoje.

Prostorné nadstandardní pokoje jsou s ohledem na původní dispozice rekonstruovaného objektu rozdílně tvarově řešeny. Standardní výbavou všech pokojů je koupelna se sprchovým koutem, fénem na vlasy a vlastním sociálním zařízením, dále kuchyňka s rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou troubou a minibarem, LCD televizor se satelitním příjmem a USB vstupem a zdarma přípojení na internet s neomezeným přístupem Wi-Fi.

Stravování:

Staročeská restaurace a pizzerie

Staročeská restaurace s pizerií je atraktivním prostorem pensionu. Nabízí bohatý výběr gastronomických specialit české a italské kuchyně. Nabídka vychází z tradičních hodnot odpovídajících umístění a charakteru pensionu a nejnovějších gastronomických trendů. Kapacita restaurace je 50 míst.

Staročeská restaurace s pizzerií Vám nabízí:

- českou i italskou kuchyni¨

- pizzu přímo z pece

- dětské menu

- bohatou nabidku snídaní formou menu nebo bufetu i pro neubytované hosty

- bohatý výběr moravských vín

- venkovní terasu v letním období

- cukrárnu se zákusky a zmrzlinovými poháry
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz