English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links

Chalupa Golden Moon

Andělská Hora


Chalupa Golden Moon
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Chalupa Golden Moon svou výjimečnou polohou a uvážlivou rekonstrukcí se tak pension stal vyhledávaným místem odpočinku s rodinou či přáteli, místem oslav významných výročí i nového roku. Nabízí se zde ale také uspořádaní různých team buldingů či seminářů.

Ubytovat se zde může až dvanáct dospělých osob. Pension je rozdělen do dvou rafinovaně zařízených podlaží. První patro se pyšní především ložnicemi, které jsou vždy laděny do rozdílného barevného dekoru. Podle své libosti si tak můžete vybrat prostornou lila ložnici s manželskou postelí, žlutozelený útulný pokoj s dvojlůžkem či modrý pokoj se dvěma lůžky. Všechny pokoje mají navíc okouzlující výhled do zahrady a okolní přírody. Ve vrchní části rezidence je rovněž plně vybavená kuchyň, odkud se nabízí přístup jak na veliký balkón tak do prostorného obývacího pokoje s drobnými zákoutími ke čtení či klidnému rozjímání. Samozřejmě nechybí ani luxusní koupelna s vanou a samostatná toaleta.

Sestoupíte-li o patro níže, oceníte především v zimě příjemné posezení u krbu. Obývací část je přímo propojena s plně vybavenou kuchyní. Dominantou kuchyně je pak velké okno dávající dokonalý pohled do zahrady. Maminky tak mohou v klidu pozorovat své děti skotačící na zahradě během přípravy jídla....Dále se vám k dispozici nabízí prostorná ložnice s možnostmi přistýlky pro děti i další pokoj na spaní se třemi lůžky. Jistě také oceníte nově zrekonstruovanou koupelnu s prostorným sprchovacím koutem a vanu s výhledem na zahradu s drobným jezírkem. Spodní patro pensionu je vybaveno také dvěma toaletami, jednou samostatnou, druhou najdete v koupelně. Za teplých dnů oceníte verandu s dveřmi do zahrady vedoucími přímo ke krbu a jeho okolnímu posezení. Krb je zabudován do autentického kamenné zídky, což ještě více podporuje atmosféru domu. Rozlehlá zahrada s různými zákoutími a překrásnými skalkami je pak ideálním místem pro odpočinek či hrátky dětí.

max. 5 vozů, vlastní parkoviště – 2 vozy na parkovišti v objektu, tři vozy před objektem

Umístění:

V létě, na jaře i na podzim se Vám v okolí pensionu Amy Golden Moon nabízí pěší turistiku i cykloturistiku. Kromě četných procházek v samotné blízkosti penzionu se nabízí také výlet k nádherné vodní nádrži Slezské Hartě, kterou ocení nejen milovníci koupání ale také rybáři.

K prohlídce se nabízí také hrad Sovinec s příkopem pro medvědy, který pořádá řadu slavností a šermířských klání především v letním období. Z hradu pak můžete pokračovat směrem k nedalekým Rešovským vodopádům, které byly vyhlášeny národním přírodním výtvorem. Ideálně se sem dostanete pešky nebo na horských kolech. Cykloturistika je zde náročnější, o to ale krásnější.

Přehlídka krásné přírody pak pokračuje na opačnou stranu od penzionu a sice směrem k Pradědu, nejvyšší hoře Moravy. Tady se nabízí celá řada cyklistických i pěších stezek. Za zmínku určitě stojí trasa od pensionu přes Anenský vrch, Anenskou myslivnu přes lesy až k Pradědu či Karlové studánce. Velmi oblíbená je také stezka z Hvězdy pod Pradědem do Karlové studánky zvaná Bílá Opava. V průběhu této stezky budete obdivovat divokou přírodu a hlavně celou řadu vodopádů.

Minout byste neměli ani samotnou Karlovou Studánku. Toto okouzlující lázeňské město vybízí k prohlídce krásného parku či vodopádů. Můžete navštívit také lázně a nezapomeňte ochutnat léčivou vodu, které je tu všem k dispozici.

Rejvíz je další nádhernou oblastí k prozkoumání. Jedná se o jednu z nejkouzelnějších lokalit Jeseníků. Uprostřed hlubokých a rozsáhlých lesů se skrývá největší rašeliniště Moravy o rozloze téměř 400 hektarů nebo velmi oblíbené Velké mechové jezírko.

Ubytování:

Exteriér:

Dvoupodlažní chalupa z roku 1822 rekonstruována v roce 2001, na 2,5 ha pozemku, na kraji obce Andělská Hora. Klidná slunná poloha. Udržovaná zahrada s travnatou plochou, orientovaná do přírody, zahradní sezení s krbem, ohništěm a grilem. 

Interiér:

7 pokojů, celkem 200 m2 

-přízemí:
obývací pokoj/jídelna - 25 m2, uzavřený krb, TV-SAT , 
Otevřená kuchyně s jídelním koutem (sporák, mikrovlnka, mraznička, myčka). 
1x pokoj s dvoulůžkem a možností přistýlky. 
1x pokoj s dvoulůžkem a samostatným lůžkem. 
Koupelna s vířivou vanou + sprchový kout + 2x umyvadlo 
Samostatné WC. 
Pračka, sušička. Dětská postýlka. 

Celé přízemí a vstupy do objektu jsou bezbariérové, koupelna i WC jsou upraveny pro handicapované osoby ! 

-1. patro:
obývací pokoj - 30 m2, rádio, TV, vstup na balkon 15 m2 s letním posezením . 
Kuchyně s jídelním koutem (sporák, mikrovlnka, myčka). 
1x pokoj s dvoulůžkem.
1x pokoj s dvoulůžkem a možností přistýlky. 
1x dvoulůžkový pokoj. 
Koupelna s vanou + sprchový kout + 2x umývadlo. 
Samostatné WC. 

Způsob vytápění v zimním období -ústřední plynové topení

Stravování:

Stravování:

vlastní příprava v kuchyních chalupy (kuchyně jsou plně vybaveny nádobím a kuchyňskými potřebami), nebo v restauraci hotelu Anděl – cca 100 m

Nákupy potravin:

malá prodejna potravin s celotýdenním provozem vzdálena asi 200 m (nad kostelem), nákupní střediska Bila, Pennymarket, Kaufland, Lidl v Bruntále, nákupní střediska ve Vrbně pod Pradědem, větší obchod s potravinami v sousední vsi – Světlá Hora. 
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz