English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links > Home > Česká republika > Moravskoslezský > Mosty u Jablunkova > Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Mosty u Jablunkova


Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Ubytování nabízíme ve dvoupodlažním rodinném domě. V I. patře jsou dvě ložnice, každá se 4 lůžky + dětská postýlka. V přízemí je bezbarierový vstup do domu až do standartně vybaveného obývacího pokoje (bez TV) a v něm v případě potřeby místa pro spaní na dvou rozkládacích gaučích.  Dále je tam kompletně vybavená velká kuchyň s plynovým sporákem a funkčními kachlovými kamny. Kuchyň slouží zároveň i jako jídelna. K dispozici je rovněž i lednice s mražákem. V domě jsou plně vybavená samostatná sociální zařízení, t.j. koupelna a WC. V domě je zavedený vodovod i s teplou vodou. Dům nemá ústřední topení a lokální vytápění si dle potřeby zajišťuji klienti sami. Palivo je ve sklepě a u hospodářských budov.

Ubytovací kapacita je celkem maximálně 10 dospělých osob + dítě do 3 let zdarma. Ubytování poskytujeme celoročně. S ohledem na režijní náklady ubytováváme minimálně 2 osoby a to v netopné sezoně (od 1.5. do 31.9.) minimálně na 2 noci a v topné sezoně (od.1.10. do 30.4.) minimálně na 3 noci. Jinak dohodou. V porovnání se srovnatelnými objekty jsme velmi levní a hostům, kterým záleží na úspoře nákladů za ubytování dáváme možnost použití jejich vlastních lůžkovin - dek, spacáků a prostěradel, což je pak zohledněno v nízké ceně za ubytování (od 100 Kč/os. a noc v letní sezoně a od 120 Kč/os.a noc v zimní sezoně). Ubytovací prostory přebírají hosté řádně uklizené, v průběhu ubytování je uklízejí sami a při ukončení ubytování je předávají rovněž řádně uklízené, jinak tento úklid bude proveden za úhradu. V objektu se nekouří!

 

Umístění:

Výraznou charakteristikou chalupy je nádherná příroda, klid a soukromí. Údolí Filůvky je loukami otevřeno na jih a z ostatních stran je obklopeno lesy. Na lukách, kterými protéká potok žije pestrá flóra ( i  vzácné horské a bahenní druhy) a fauna (vedle běžné lesní zvěře i vzácné druhy - chřástal, mlok a sporadicky i rys a další). Chalupa je na jižním svahu masivu Velkého Polomu což umožňuje nádherné výhledy na hřebeny Javorníků a vrcholů Malé Fatry. Okolí Filůvky je velmi členité (hory, údolí, lesy, louky, pastviny), což umožňuje ubytovaným relaxační aktivity ve zdravé přírodě odpovídající všem věkovým skupinám i zdravotním stavům v každém ročním období.

Výrazným prvkem okolí je i sverázný región goralského Slezska jak u nás, tak i hned vedle, na Slovensku a v Polsku, který dodneska žije zejména ve folkloru, lidové tvořivosti a architektuře, což lze v mnoho místech  blízkého okolí sledovat, zaznamenávat a obdivovat.  

Ubytování:

Chalupa je součástí historické hospodářské usedlosti, kde samostatný bývalý chlév dnes slouží i ubytovaným jako sklad nářadí a vybavení pro venkovní aktivity a zejména úschovna kol, motocyklů, lyží, kočárků a pod. V samostatné bývalé stodole je uloženo dřevo na otop. Parkování až 4 aut je možné na dvoře mezi těmito budovami. Vstup do přízemí chalupy je bezbarierový a ze vstupní části - chodby, je schodiště k ložnicím do patra, další do sklepa k uhlí a PBplynu. Ve vstupní části je rovněž umístěna lednice s mražákem a dvéře do velké spíže a dále dvéře do velké kuchyně, která je vybavena plynovým sporákem, kachlovými kamny, malou kuchyňskou linkou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvici a veškerým náčiním a nádobím potřebným pro přípravu pokrmů. Z kuchyně je vstup do samostatné koupelny s umyvadlem, vonnou a sprchou. Z kuchyně jsou rovněž dveře do obyvacího pokoje, který je vybaven sekretářem, skříni, dvěma stoly, 4 křesly a dvěma rozkládacímí gauči, použitelnými i jako lůžka. Obě ložnice v patře jsou vybaveny každá čtyřmi valendami. V jedné z nich je navíc dětská postýlka. Na přání hostů jim zabezpečujeme soukromí tím, že v případě obsazení jen jedné místnosti ostatní zůstávají neobsazené. Tomu je přizpůsoben i ceník a to tak, že je stanoven na jednotlivé místnosti, to znamená, že v případě ubytování jen 2 osob t.j. pro obývák, do 4 osob t.j. pro jednu ložnici a do 8 osob pro 2 ložnice. Požadované ubytování nad 8 osob je řešeno a oceněno jako přistýlka. Ubytování psa nebo kočky jen po dohodě za úhradu. U domu je zahrada s venkovním posezením, houpačka a pískoviště pro děti, ohniště, grill a pod.

Stravování:

Stravování v chalupě nezabezpečujeme - hoste si vaří, resp. stravování si zajišťuji sami v okolních restauračních zařízeních, kde z hlediska gastronomie mohou ochutnat i regionální speciality místní slezské a goralské kuchyně.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz