English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links

Zámecké apartmány Litomyšl

Litomyšl


Zámecké apartmány Litomyšl
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Dvou až čtyřpokojové byty v bývalém zámeckém pivovaru, v němž se narodil hudební skladatel Bedřich Smetana. Ze všech apartmánů je úchvatný výhled do prvního zámeckého nádvoří a na průčelí zámku s bohatou sgrafitovou výzdobou. Jejich dobové i designové zařízení připomíná bohaté kulturní tradice Litomyšle, zároveň jsou však uzpůsobeny k pohodlnému pobytu. V každém apartmánu je koupelna s vanou nebo se sprchovým koutem, WC, televize, bezplatné Wi-Fi a dobře vybavená kuchyň s varnou deskou, mikrovlnou troubou, chladničkou a bohatou sadou pro vaření i servírování.

Umístění:

Apartmány se nacházejí přímo v areálu hlavního turistického lákadla Litomyšle, nádherného renezančního zámku. Kromě jeho prohlídkových okruhů je zde možno navštívit zámecké sklepení se stálou expozicí soch Olbrama Zoubka a známou plastikou Lukáše Gavlovského a Romana Švejdy Srdce pro Václava Havla, vytvořenou z vosku svíček, zapálených na pietních místech po smrti prvního českého prezidenta. Na zámku je též městská obrazárna s pozoruhodnou sbírkou obrazů slavných českých autorů 19. a 20. století a v areálu je možno absolvovat aktivity profesionálně vedeného dětského programu (http://zamecke-navrsi.cz/detsky_program). Na zámku se každoročně v období června a počátku července koná mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl, nejstarší a největší open air festival klasické hudby v České republice. Sama Litomyšl je malebným historickým městem s bohatou kulturní tradicí, známým však i kvalitní současnou architekturou a mimořádně nabitým kulturním a společenským programem. K dispozici je také řada sportovišť, venkovní i krytý bazén s toboganem, tenisová hala, squash, bowling, kulečníková herna, cyklostezky, jezdecký areál, fotbalgolfové hřiště a další.

Ubytování:

Přímo nad rodným bytem hudebního skladatele Bedřicha Smetany se nachází apartmán HUDEBNÍ o velikosti 72 m2, zařízený v měšťanském stylu 19. století. Přijímacímu salonu dominuje posezení s výhledem na zámek, velká ložnice je vybavena dvoulůžkem (délka 195 cm, šířka 200 cm), v malé ložnici jsou dvě samostatné postele (délka 180 cm, šířka 90 cm). Centrální místností je jídelna s kuchyní, součástí apartmánu je koupelna s vanou a samostatné WC. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. V apartmánu je k dispozici SMART TV. Hudební aktivitou je kvalitní aparatura s gramofonem a deskami různých žánrů.

VÝTVARNÝ apartmán je vytvořen z bytu, ve kterém pobývali čtyři vynikající čeští výtvarníci Olbram Zoubek, Václav Boštík, Zdeněk Palcr a Stanislav Podhrázský, když v sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století restaurovali sgrafitovou výzdobu litomyšlského zámku. Vstupní místnost tuto dobu připomíná, je však zároveň jídelnou a kuchyní. Druhá místnost je přepážkou rozdělena na ložnici s širokým dvoulůžkem (délka 205 cm, šířka 180 cm) a obývací část s rozkládací pohovkou a dvěma relaxačními křesly. Koupelna je vybavena sprchovým koutem a WC. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. Výtvarnou aktivitou je malířský stojan s potřebami pro vlastní ztvárnění návrhu sgrafit. Velikost apartmánu je 89 m2.

LITERÁRNÍ apartmán ve druhém patře připomíná řadu spisovatelů, kteří v Litomyšli žili a tvořili. Knihy Aloise Jiráska, Boženy Němcové, Terézy Novákové, Jana Nerudy a dalších zaplňují knihovnu ve vstupní chodbě. Barevné ladění prostorného obývacího pokoje s kuchyňským a jídelním koutem je černé a bílé jako vytištěná stránka. K odpočinku je připravena rohová rozkládací pohovka, k četbě relaxační křeslo se stolečkem. Světlá a slunná ložnice s dvoulůžkem je zařízena ve středomořském stylu, připomíná Martina Kabátníka, jednoho z prvních autorů cestopisů. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. Literární aktivitou je stůl s psacím strojem, notebookem a tiskárnou pro zaznamenání vlastních autorských počinů. Velikost apartmánu je 76 m2.

Stravování:

Apartmány jsou dobře vybaveny pro vaření a servírování, předpokládá se proto vlastní stravování. Snídani mimo objekt je možno zajistit za poplatek po předchozí domluvě.  
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz