English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links > Home > Česká republika > Praha > Praha > Monastery

Monastery

Praha


Monastery
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Hotel Monastery nabízí nezapomenutelný výhled na Pražský hrad, Malou stranu a Staré město protkané Vltavou. Nachází se v poklidné zahradě Strahovského kláštěra, který byl založen roku 1142 a patří k chráněným historickým památkám Prahy.

Základ někdejší budovy premonstrátské prádelny (hospodářského ředitelství) tvoří dům patrně již z počátku 17. stol, ale vnější vzhled pochází z výrazné přestavby ze 3. čtvrtiny 18. století.

Podle dispozice přízemí vznikal objekt skutečně již při pozdně renesančních úpravách kanonie. Dokládá to prospekt Filipa van der Boscheho z roku 1606, stejně tak i Ouden-Allenův prospekt z let 1680-85. V 1. pol. 18 stol. je budova zachycena na Dietzlerově pohledu na Strahov již v dnešním rozsahu, jako patrová stavba opatřená sedlovou střechou s trojúhelným štítem na straně. Stavba je na tomto pohledu označena jako "lotorium", tzn. Prádelna. Na konci 18. stol. je dům označován jako obydlí hospodářského ředitele a je docela pochopitelné, že pro tento účel dostala budova novou pozdně barokní fasádu.

Ubytování:

Pokoje komfortně vybavené moderním nábytkem

Koupelna (vlastní příslušenství - sprcha nebo vana, WC)

Televize se satelitním příjmem

Telefon

Vysoušeč vlasů

Pokojový trezor zdarma

Minibar

Možnost připojení k internetu zdarma

Potřeby pro přípravu kávy a čaje

Toaletní potřeby zdarma
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz