English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links > Home > Česká republika > Středočeský > Hrusice > Ubytování HRUSICE

Ubytování HRUSICE

Hrusice


Ubytování HRUSICE
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Krásné ubytování přímo v centru Hrusic. Starobylá zcela autentická chalupa s popisným číslem 1 přímo na náměstí nabízí komfortní bydlení s atmosférou Ladových obrázků.

Grunt či zemědělská usedlost v místech, kde se nyní nachází čp.1, stávala nepochybně již v 17. století. Nicméně vzhledem k tomu, že tehdy neexistovala žádná přesná evidence, ani čislovaní nemovitostí (bylo zavedeno až za vlády cisařovny Marie Terezie), lze se jen dohadovat, který grunt uvádený v Berní rule z roku 1654 či později v tereziánském katastru stával právě v místě čp.1.

Samotná nemovitost s přilehými hospodářskými budovami, dvorem a zahradou je umístěna (viz situační snímek z katastrální mapy) v centrální části hrusické obce. Nachází se v blízkosti tzv. "zlatého kříže Hrusic", totiž centráIni křižovatky obklopené nejvýznamnějšími hrusickými stavbami - kostel sv. Václava, budova fary, budova školy, budova Sejkovy hospody a budova bývalé Hořejší hospody.

Při pobytu na 1 noc je účtován příplatek ve výši 100kč/osoba.

Umístění:

 Muzeum Josefa Lady

Památník je vlastně letní vilka rodiny Ladových, postavená Josefem Ladou ve 30. letech 20. století. V 60. letech věnovala paní Alena Ladová – Vránová tento objekt státu, aby tu mohlo být zřízeno muzeum Josefa Lady. Od roku 1986 Památník Josefa Lady spravuje muzeum – dnes Oblastní muzeum Praha - východ se sídlem v Brandýse nad Labem, jehož zřizovatelem je Středočeský kraj.

 

 Zámek Konopiště

Zámek Konopiště, jedna z nejkrásnějších českých památek.

 

Ubytování:

Pokoje jsou dva, čtyřlůžkové + v jednom pokoji je přistýlka. Ceny jsou platné při obsazení minimálně dvou lůžek!!!

Stravování je také možné v restauraci pár kroků od chalupy na náměstí. Je možné také nabídnout snídaně s domácími moučníky paní Míly.

Při pobytu na 1 noc je účtován příplatek ve výši 100kč/osoba.

Stravování:

Stravování je také možné v restauraci pár kroků od chalupy na náměstí. Je možné také nabídnout snídaně s domácími moučníky paní Míly.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz