English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links > Home > Česká republika > Vysočina > Polnička > Penzion Červeňák

Penzion Červeňák

Polnička


Penzion Červeňák
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Penzion Červeňák se nachází v obci Polnička 3 km od okresního města Žďár nad Sázavou. Ubytovací kapacita penzionu je 21 lůžek bez přistýlek v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, některé pokoje/apartmány mají vlastní kuchyňku. Každy pokoj je vybaven televizí a ledničkou a fénem v koupelně. Do každého pokoje je možnost přistýlky. V penzionu je k dispozici zdarma WiFi.

Parkování: Parkování vozidel je možné přímo před penzionem.

Venkovní posezení: K posezení na čerstvém vzduchu můžete využívat zahrádku s grilem.

Možnosti stravování: v přízemí penzionu je restaurace, kterou má pronajatou nájemce, e-mail: o.smerous♠email.cz, tel. 776857721

Umístění:

Penzion Červeňák se nachází v samém centru Českomoravské vysočiny v oblasti Žďárských vrchů. V letním období můžete využít koupání v nedalekém rybníku Velké Dářko, přezdívaným „Moře Vysočiny“. Je zde i možnost windsurfingu, jachtingu, projížděk na lodičkách či 12km dlouhá naučná stezka. Od léta 2014 bude otevřena nově vybudovaná volnočasová zóna u blízké Pilské nádrže s novými kurty na plážový volejbal, minigolfem, amfiteátrem nebo dětským hřištěm s lanovým parkem. Přímo přes obec Polnička, ve které se penzion nachází, vedou dvě cykloturistické trasy, kterých je v regionu cca 14. Z obce dále vede oblíbená trasa i pro in-line bruslaře, a to podél Pilské nádrže až do Žďáru nad Sázavou. Pokud tedy cykloturistika či in-line brusle jsou vaším oblíbeným sportem, jste na správném místě!

Pro rodiny s dětmi doporučujeme navštívit rozlehlý zábavní areál „Vagon Expres“ na okraji obce. Pro děti je v areálu vyžití na celý den (vláček, skákací hrad, motokáry, vodní čluny a mnoho dalšího - viz. odkaz níže). V obci jsou dále k dispozici tenisové kurty, fotbalové hřiště, můžete také vyzkoušet jízdu na koních.

V letní sezóně dále můžete navštívit zajímavá místa Žďárských vrchů – např. Žákovu horu (810 m), Devět skal (836 m), Dráteničky (777 m). Příjemný výlet určitě nabízí např. westernové městečko Šiklův mlýn, skanzen Veselý kopec, hrad Pernštejn, památní místo zařazené na seznam UNESCO Zelená hora - bazilika sv. Jana Nepomuckého ve Zďáru n. Sázavou. V zimním období jsou v okolí obce udržovány lyžařské běžecké tratě a pro sjezdové lyžování můžete navštívit ski areál Nové Město na Moravě vzdálené 13 km, Hlinsko 18 km, Svratku 12 km.

 

zábavní areál „Salon Expres“ na okraji obce: virtuální prohlídka

hrad Pernštejn (http://www.hrad-pernstejn.eu)

westernové městečko Šiklův mlýn (http://www.western.cz)

skanzen Veselý kopec (http://www.vesely-kopec.cz)

Žďárské vrchy

Zelená Hora, Poutní kostel Sv. Jana Nepomuckého (http://www.zelena-hora.eu)

Velké Dářko, Pilská nádrž

cykloturistika, trasa pro in-line brusle

Ubytování:

Možnosti ubytování:
3 apartmány s kuchyňkou a sociálním zařízením
2 dvoulůžkové pokoje s sociálním zařízením a balkonem
1 apartmán se dvěma dvoulůžkovými pokoji a socialním zařízením

Penzion má vlastní parkoviště.

Ceník ubytování:

* 300,- Kč/lůžko/noc

* Rekreační poplatek 14,- Kč/osoba/noc

* domází mazlíčci 50,- Kč/noc
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz