English Deutsch
Příjezd
Odjezd
Skip Navigation Links

Penzion Kyčera

Oščadnica


Penzion Kyčera
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Popis:

Ubytování

Penzion Kyčera, se nachází v samém centru na tichém náměstí obce Oščadnica s velmi dobrou dopravní dostupností. Všechny pokoje v penzionu jsou vybaveny kompletním sociálním zařízením, ledničkou a televizorem. Je zde i možnost připojení na internet.

Hosté jistě uvítají po celodenním lyžování uvolnit se v sauně a zaplavat si v bazénu přímo v penzionu. Hosté penzionu mají možnost posezení a relaxu v rozlehlé společenské místnosti u krbu, TV, nebo společenských hrách. Stolní tenis, biliard či stolní fotbal nenechají nikoho lhostejným.

Hosté penzionu Kyčera mají k dispozici:
stolní tenis
biliard
stolní fotbal
bazén
sauna

Ubytovaní hosté mohou také využívat uzamykatelnou místnost na sportovní výbavu.Každá pokoj má svůj odkládací box.
Celý penzion je nekuřácký, proto Vás žádáme respektovat tuto skutečnost.

Parkování je v okolí penzionu, nebo na bezplatném centrálním parkovišti-70m

Umístění:Oščadnica a okolí Obec Oščadnica se nachází pod masivem Velké Rače a patří mezi nejvýznamnější centra zimní a letní turistiky a rekreace nejen na Kysucích, ale iv rámci Slovenska.
Zimní sporty na Kysucích - Oščadnica-Velká Rača. Velkou předností tohoto střediska je jeho rozloha a dispozice ve třech různých, navzájem lyžařský propojených lokalitách - Dedovka, Marguška a Lalíky. Nacházejí se zde sjezdovky všech náročností, takže si tu dobře zalyžují všichni od začátečníků až po nejnáročnější lyžaře
Nabídka služeb je pestrá - školy a školka, úschovna, ski servis, půjčovna lyží a prodejna sportovních potřeb. Na zpestření lyžovačky je možné půjčit si skifox, nebo zažít adrenalin na bobové dráze, která je největší atrakcí ve středisku. Samozřejmě v naší nabídce nechybí ani večerní lyžování.
K dispozici jsou dvě 4-sedačkové a jedna 6-sedačková lanovka v kombinaci s 8-místní kabinkou. Připraveny jsou také tratě pro běžkaře. V Kysuckém regionu můžete navštívit zajímavé místa v blízkém okolí.
Kalvárie - kostel
Kalvárie v Oščadnici je jediná svého druhu na Kysucích. Kostel nad Kalvárii byl postaven také na žádost oščadnických věřících z vděčnosti za to, že v roce 1945 během II. světové války, kdy se téměř 30 dní urputně bojovalo na blízké Rači, nikdo z obyvatel nepadl a obec vyvázla bez pohromy.
Kaštieľ - galerie - park
Pochází ze začátku 20. století, kdy byl mysliveckým sídlem hraběte Ballestrema. Nachází se v jediném lesoparku se vzácnými dřevinami na Kysucích ze stejného období. Od roku 1981 jsou v něm zpřístupněny dvě stálé expozice Kysucké galerie a to stálá expozice zakladatelů Kysucké galerie
Zámeček v Radoli
Nachází se na začátku obce Radoľa, směr Vadičov. Renesanční typ zemanského sídla. Objekt je dvoupodlažní, původně zřejmě opevněný hradební zdí, jehož část se zachovala. Po rekonstrukci v roce 198 se v objektu nacházejí expozice Kysuckého muzea.
Historická lesní úzkokolejná železnice - Vychylovka
Je významnou technickou památkou, nakolik je to úzkokolejná lesní železnička s úvraťová systémem, která kdysi spojovala Kysuce s Oravou. Souvraťový systém se používal k překonání velkého převýšení na krátkém úseku pomocí střídání vytlačování a vlečení lokomotivou. V roce 1991 byla vyhlášena za Národní kulturní památku ČR. Muzejní železnice zachována část bývalé Kysucko-oravské železnice, prochází areál Muzea kysucké dědiny ve Vychylovce.
Muzeum Kysucké vesnice - Vychylovka
Muzeum kysucké vesnice je skanzen nacházející se nedaleko obce Nová Bystrica, části Vychylovka v údolí Chmúra, která je součástí CHKO Kysuce. Skanzen vznikl v roce 1974, přičemž jeden z hlavních důvodů pro jeho vznik byla výstavba vodní nádrže Nová Bystrica. Jeho prvním úkolem totiž byla záchrana památek lidové architektury z obcí Riečnica a Harvelka, které pro zmíněnou výstavbu zanikly. V expozici se nachází 34 staveb, převážně obytných domů a hospodářských budov, dále krčma z Korn, dva mlýny a zděná kaple ze Zborova nad Bystricou. Součástí skanzenu je i úzkokolejná lesní železnice s úvraťová systémem. Expozice zachycuje nejen architekturu, ale i kulturu a způsob života v oblasti Kysuc z 19. století a první polovině 20. století.
Stará Bystrica - Orloj
První orloj na Slovensku. Jde o dílo akademického sochaře Viléma lovištím, akademické sochařky Marcely Loviškovej a architekta Ivana jara. Umístili ho na průčelí Domu kultury na rynku sv. Michala.
Poutní místo Živčáková
Místo, kde se prý před více než půlstoletím (1958) zjevila Panna Maria. V blízkosti zjevení se nacházejí "léčivé" prameny. Na místě zjevení se nachází kaple Panny Marie vizionářku, kde se během roku konají poutě a bohoslužby.
Ropný pramen Korňa
nachází v Chráněné krajinné oblasti Kysuce na území obce Korňa. V roce 1984 byl vyhlášen za přírodní památku. Dokumentuje jednu z vlastností flyšového pásma - roponosnosť. Na chráněném území o rozloze 0,171 ha vidět přirozený vývěr lehké ropy s vysokým obsahem olejů s občasnými výrony metanu.
Kamenné koule v Čadci - Megoňkách
Nacházejí se v bezprostřední hranice s Českou republikou, v katastru města Čadca, v části Milošová - Megoňky. Přírodní útvar je světovou geologickou raritou. Obrovské kamenné koule se vyloupit z okolního kamenného podloží. Mají vejčitý až dokonalý kulovitý tvar a jejich průměr se pohybuje až do 2,6 m. Naleziště bylo odkryté v lomu, ve kterém se těžil kámen pro stavební účely.
Vychylovské prahy - Vychylovka
Přírodní památka se nacházejí na říčce Vychylovka v Nové Bystrici. Jsou ukázkou typického prahovitého průtoku horské říčky skalními vrstvami jílovce a pískovců. Práh je rozčleněn na několik lávek a pokračuje ve skalním korytě asi na úseku 150 m. Viditelný je z cesty.
Ubytování:Penzion disponuje následující skladbou pokojů:

3x 2.oj lůžkový pokoj s dvojlůžkem a možností přistýlky, balkon.

2x studio 2izb 2x 2oj lůžkový pokoj (oddělená lůžka), možná 1-2 přistýlky) se společným sociálním zařízením pro tyto 2 pokoje.

14x 2-oj lůžkový pokoj (oddělené nebo spojené lůžka) s možností plnohodnotné přistýlky

2x apartmán s dvoulůžkem a zimní zahradou Ložnice + obývací místnost s možností vytvoření přistýlka
Stravování:

Součástí penzionu je restaurace MEGA s kapacitou 6O osob, specializovaná na Slovensku kuchyni.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz