Česky English
Anreise :
Abreise :
Skip Navigation Links > Home > Tschechische Republik > Jihomoravský > Pavlov > Ubytovna Pavlov

Ubytovna Pavlov

Pavlov


Ubytovna Pavlov
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Beschreibung:

Turistickou ubytovnu Pavlov naleznete na ulici Klentnická kousek od návsi za Samoobsluhou COOP. Ubytovna je umístěna v  tiché části obce, kde ulice Klentnická již  není průjezdná, tj. v noci zde není žádný  provoz. Ubytovna je vybavena oddělenými koupelnami (muži/ženy) se sprchami. WC jsou rovněž odděleny muži/ženy. Součástí ubytovny je společenská místnost. Celkově disponuje ubytovna 15 pokoji s celkovou kapacitou 72 lůžek. Přímo před ubytovnou je dostatečný počet parkovacích míst.

Ubytovna je otevřena pouze v termínu od 1.května do 15.října!

Lage:

Obec Pavlov leží na úpatí Děvína, nejvyššího vrcholu CHKO Pálava (550 m n.m.). Děvín je Národní přírodní rezervací tvořenou ve vyšších polohách kombinací skalních stepí a šípákových doubrav, v polohách nižších pruhy typických suťových lesů. Je možno se zde setkat s množstvím chráněných druhů živočichů a kochat se skromnou nádherou vzácných květů a jiných neobvyklých rostlin. Podobně jako sousední Dolní Věstonice, odkud pochází světoznámá soška Věstonické Venuše, bylo i území Pavlova osídleno už v pravěku lovci mamutů a pobyt člověka v této úrodné a na zvěř bohaté oblasti přetrval i další historická období. První zmínka o obci je z roku 1046. Po založení hradu Děvičky na počátku třináctého století se obec stala součástí jeho panství. Bohatství plynoucí z úrodné půdy a vinic dokládají honosné fasády selských i vinařských gruntů na návsi ze 17. a 18. století, jež nesou prvky vyšší barokní architektury a počátků renesance, napodobující nedaleký Mikulov. 24. května 1995 byla obec Pavlov prohlášena za památkovou rezervaci. Památkově chráněným objektem však není pouze zřícenina hradu Děvičky, ale i dvakrát přestavěný kostel sv. Barbory jenž je patronkou mnoha řemesel, ale zde byla zřejmě patronkou sedláků. Bílá zvonice tohoto kostela tvoří z dálky viditelnou dominantu obce. Dalším památkově chráněným objektem je půvabný barokní vesnický hřbitov a rovněž socha sv. Floriána - patrona hasičů, kominíků a zednářů, nacházející se na návsi obce. Takováto kumulace památkově cenných objektů v jedné vesnici je v moravském prostředí zcela ojedinělá.

Unterkunft:

Ubytovna celkově disponuje 15 pokoji s celkovou kapacitou 72 lůžek. Pokoje jsou vybaveny 2-8 lůžky. K dispozici jsou lůžkoviny včetně čistého ložního prádla.

Skupinové pobyty nad 20 osob jsou za 195 Kč osoba/noc.

Na dlouhodobé pobyty jsou individuální slevay dle dohody.

Verpflegung:

Stravování je možné v restauraci Hotelu Pavlov na ulici Klentnická 174 (500m od ubytovny).

Hotel připravuje především tradiční moravskou kuchyni, ochutnáte domácí pečený pivní chléb nebo buchty, v nápojovém lístku najdete zastoupení i řady místních vinařství.

Snídaně, obědy, večeře - denně. Více informací naleznete na www.hotelpavlov.cz.

Hotel je vybaven moderní kuchyňskou technologií splňující přísné hygienické předpisy EU pro přípravu všech druhů jídel.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz