Česky Deutsch
Arrival
Departure
Skip Navigation Links > Home > Czech Republic > Moravskoslezský > Brušperk > Hotel Brušperk

Hotel Brušperk

Brušperk


Hotel Brušperk
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Description:At Hotel Brušperk we offer a pleasant and comfortable accommodation in a newly renovated hotel with 12 rooms with a total capacity of 30 beds (including beds). This number includes 4 suites, 4 double rooms, 1 single room and 3 double attic room. Rooms have private bathrooms, satellite TV and the Internet. The ground floor is the patisserie cafe where you can enjoy delicious local desserts, chlebíčcích and delicious coffee. Catering for hotel guests is ensured in the National House Restaurant, which operates and which is also on the square in Brušperk. Breakfast is served in a candy store with a café. For clients, we provide active recreation visits to the Fry-relax center, where you can play squash or badminton, or swim in the pool with a counter and relax in the whirlpool tub.
Location:

Brušperk se nachází na mezi důležitými městy Severní Moravy Ostravou  a Frýdkem-Místkem . V blízkosti se nachází letiště Mošnov . Město nabízí kompletní služby - bakomat , pošta a minimárket vše pár kroků od hotelu.

Accommodation:

Pokoje jsou vybaveny standardně.

Board:

V přízemí Hotelu Brušperk se nachází cukrárna s kavárnou, ve které jsou ubytovaným hostům podávány snídaně. Stravování je zajištěno v nově vybudovaném Steak baru, který se taktéž nachází v přízemí. Steak bar nabízí příjemné komorní posezení cca pro 18 osob a speciality steakové kuchyně a pizzu. V baru je také možnost připojení na internet.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz