Česky Deutsch
Arrival
Departure
Skip Navigation Links > Home > Czech Republic > Moravskoslezský > Ostrava > Jan Maria

Jan Maria

Ostrava


Jan Maria
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Description:

We recommend to visit our wellness centre (with sauna, solarium, whirlpool and massage), bowling hall with four rails or a multi-purpose sports ground, illuminated in the evening. You can also use our lounge with the capacity of 70 seats.

The Jan Maria Hotelis conveniently situated close to the Ostrava city centre, it takes only a few minutes of journey by car to get there.

Our hotel offers comfortable accommodation as well as many possibilities for relaxation and sports enjoyment that you will certainly appreciate when you are on a business trip or on holiday with your family or friends.

Location:

Ostravské výstavy, a.s., Slezkoostravský hrad, Výstaviště Černá louka
Zoologická zahrada Ostrava
Jezdecký Výcvik, Sk Mušketýr
Divadlo Antonína Dvořáka, Ostrava-Moravská Ostrava
Divadlo Petra Bezruče, Ostrava-Moravská Ostrava
Divadlo loutek Ostrava, Ostrava-Moravská Ostrava
Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava-Moravská Ostrava
Janáčkova filharmonie Ostrava
Stodolní ulice Ostrava

Board:

Dovolujeme si Vás pozvat do hotelové restaurace, která je nekuřácká. Příjemný interiér restaurace s kapacitou 60 míst láká k hezkému posezení s nabídkou chutných jídel a nápojů.
Najdete zde široký sortiment české, moravské a mezinárodní kuchyně. Milovníkům kvalitního vína je k dispozici široká nabídka vín z našeho vinného sklípku. Celkový dojem doplní značková piva Pilsner Urquell a Radegast. Posezení v teplých letních dnech nabízí venkovní terasa.

Pro konání rodinných oslav nejrůznějšího charakteru, stejně jako zajištění pracovních obědů a firemních setkání nabízíme našim klientům salónek pro 70 osob. V prostorách restaurace mají hosté možnost využít zdarma připojení k internetu (Wi-Fi).
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz