Česky Deutsch
Arrival
Departure
Skip Navigation Links > Home > Czech Republic > Praha > Praha > Hotel Dalimil

Hotel Dalimil

Praha


Hotel Dalimil
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Description:We are happy to welcome the visitors to Prague as well as our locals to a pleasant stay in the Dalimil Hotel in one of our 53 double and three-bed rooms. Tastefully furnished rooms are equipped with ensuite bathroom with a shower and toilet, television with satellite reception and direct-dial telephone. We can provide you with a wide range of service such as workplace with computers with Internet access and a printer, hotel exchange office, laundry and ironing service, telephone, fax, copier or transport to the nearest sports club. Our restaurant can easily accommodate up to 85 people. We are happy to arrange a sightseeing tour of Prague by coach or steamboat for you, or possibly a trip outside Prague (Karlovy Vary, Konopiště, Karlštejn, Terezín, Kutná Hora, Český Krumlov, České Budějovice etc.).
Location:

Hotel se nachází 5 minut tramvají od historického centra Prahy, cca 600 metrů od Hlavního vlakového nádraží. 

yšehrad patří mezi nejvýznamnější místa české historie, mezi kolébky českých politických i kulturních dějin. Toto místo, tyčící se na tokem Vltavy bylo podle vědeckých poznatků osídleno již v pravěku i když dochované zprávy jsou z doby pozdější. Původně se tomuto hradišti říkalo Chrasten a již v první polovině 11. století zde stál Vyšehrad. Na hlavní místo země ho povznesl kníže Vratislav, který se sem z důvodu sporů se svým bratrem Jeronýmem, pražským biskupem, přestěhoval z Pražského hradu. Vyšehrad se tak stal sídlem knížete a později krále. Byl zde vybudován románský hrad s knížecím palácem, bazilika sv. Petra a Pavla s kapitulou, která byla od roku 1070 podřízena přímo papeži, rotunda sv. Martina a bazilika sv. Vavřince.

Accommodation:

Hotel má 53 útulných pokojů, ve dvou spojených pětipodlažních budovách, všechny s koupelnou (vana/sprcha) a toaletou. V každém z pokojů mají hosté možnost sledovat televizi včetně satelitních programů. Telefonické hovory mohou být uskutečněny z hotelových telefonů, kterými je možno objednávat doplňkové služby prostřednictvím recepce, volání v rámci hotelu je zdarma.

Board:

Hotel nabízí restauraci s kapacitou 60 míst, která poskytuje tradiční českou ale i mezinárodní kuchyni. Snídaně se podávájí formou bufetového stolu. V letních měsících nabízí příjemné posezení v hotelové zahrádce.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz