Česky Deutsch
Arrival
Departure
Skip Navigation Links

Villa Andy

Praha


Villa Andy
Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image Single Image 

Description:The hotel Villa Andy is situated in a calm residential quarter of a scenic part of Prague 5, close to the Barrandov Rocks. It is 20 min from the City Centre by tram 14. You can get to our hotel also from the Smíchov Train Station, stop Sídliště Barrandov, by trams 12, 14, 20
The rooms are equipped with SAT TV, telephone with direct dialing and a bathroom. Breakfast is served in form of rich self-service buffet. A part of the hotel is a restaurant with excellent Czech and International cuisine, a bar, a winter restaurant with a fireplace, a garden restaurant with a pond and two lounges with sets of sofas. Car park for cars and a coach in front of the hotel. Full-board can be arranged for at the hotel restaurant. Complete restoration of the hotel was carried out in 2004.
Accommodation:

Každý pokoj má TV satelit s mezinárodními programmy, sprchový kout, WC.

Board:

Snídaně jsou podávány formou švédských stolů. Pro potřeby hostů je v hotelu k dispozici vlastní hotelová restaurace s výbornou českou kuchyní a pokrmy našeho šéfkuchaře zůstanou jedním z nejvýraznějších dojmů z Vaší cesty.
© Portál HotelPension.cz - hotelový rezervační systém, WebMaster webmaster@hotelpension.cz